Управління системою освіти територіальних громад: досвід країн Вишеградської четвірки для України​

Проект реалізується ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини» за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду

Про проект

Проект «Управління системою освіти територіальних громад: досвід країн Вишеградської четвірки для України» реалізовується у Вінницькій області протягом 2018 року за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.

Головною метою проекту є підвищення ефективності управління системою освіти територіальних громад України шляхом поширення досвіду та кращих практик країн Вишеградської четвірки.

​Проектом передбачено проведення циклу тренінгів для 15 громад Вінницької області та створення методичного посібника на основі досвіду країн Вишеградської четвірки у сфері управління та оптимізації системи освіти в територіальних громадах. Підсумки проекту будуть підведені під час Фінальної Міжнародної Конференції, яка пройде у кінці 2018 року у м. Вінниця.

Загальний бюджет проекту складає 32 970,00 євро, з яких 30 915,00 євро – фінансування Фонду та 2 055,00 євро – власний внесок апліканта. 

Головні етапи проекту:

  • На початковому етапі проекту запланований відбір експертів проекту. На основі конкурсного відбору учасниками проекту стануть 2 експерти з України та 4 експерти з країн Вишеградської четвірки, а саме по одному із Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини.
  •  Протягом 5 місяців експерти працюватимуть над розробкою методичних рекомендацій щодо управління та оптимізації системи освіти територіальних громадах. Основою такої методології стануть досвід та кращі практики у цій сфері країн Вишеградської четвірки. Методичні рекомендації будуть видані у формі електронного посібника, який буде доступний для усіх зацікавлених осіб на сайтах проекту та партнерів.
  • Наступний навчальний етап проекту передбачає проведення 3-х денного тренінгу для представників 15 територіальних громад Вінницької області. Учасниками тренінгу стануть 30 осіб – представники органу місцевого самоврядування та закладів освіти/громадськості кожної територіальної громади. Навчання проводитимуть усі експерти проекту на основі методології, створеної у рамках проекту.
  •  Завершенням проекту стане Міжнародна конференція «Управління системою освіти територіальних громад: досвід країн Вишеградської четвірки для України» для 100 учасників. На  Конференції будуть презентовані методичні рекомендації, досвід та кращі практики країн Вишеградської четвірки у сфері управління та оптимізації системи освіти територіальних громадах. Запрошеними учасниками Конференції стануть представники організацій-партнерів із країн Вишеградської четвірки, експерти проекту,  представники влади, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, громадськості та ЗМІ. Конференція запланована у кінці 2018 року.